RAINBOW TRUCK

Drogi czytelniku, przed twoimi oczami znajduje się kilkuletnia historia dwójki ludzi, którzy poszli za marzeniami. Porzuciwszy komfort bezpiecznego życia, wyruszyliśmy w niezwykłą podróż. Nie wiedzieliśmy, gdzie i na jak długo wyjeżdżamy. Wiedzieliśmy jedno – kierunek Afryka. Bez planu i pieniędzy w 2014 roku zamieszkaliśmy w zbudowanym przez siebie samochodzie kempingowym zwanym „Rainbow Truck” i ruszyliśmy w nieznane. To wstęp do książki Sylwii Michalak, opowiadającej o jej wspólnej podróży z mężem. Podróży życia, która zaprowadziła ich do służby w Południowej Afryce.
Zapraszamy na spotkanie z misjonarzami, Sylwią i Michałem, w niedzielę, 19 maja o godzinie 11:00 w naszym Centrum.

Od września 2017 roku Sylwia i Michał mieszkają na stałe w Republice Południowej Afryki w wiosce dziecięcej Michael’s Children’s Village, która jest domem dla około 20 dzieci. Wioska ta została założona przez pastora Surprise’a Sithole pod skrzydłami Iris Ministries, założonej przez Heidi i Rollanda Baker’ów. W 2018 roku urodziła się w Afryce ich córeczka, Nel. W 2019 roku wprowadzili się do drewnianego domku misjonarza zbudowanego przez Michała na terenie wioski.
Michał, poza byciem pełnoetatowym ojcem i pomocą w prowadzeniu wioski, opiekuje się wszystkimi małymi kościołami Iris Africa w prowincji Mpumalanga w Republice Południowej Afryki. Odwiedza i wspiera pastorów i ich kościoły w małych wioskach, często zabiera ze sobą międzynarodowe ekipy odwiedzające Michael’s Children’s Village. W wolnym czasie jest częścią służby, która odwiedza chorych w miejscowym szpitalu oraz wspiera projekt Dignity, wychodząc na ulicę.
Sylwia, poza byciem pełnoetatową mamą i pomocą w prowadzeniu dziecięcej wioski, jest częścią służby Dignity, założonej przez misjonarkę Catherine Restiau. Każdego tygodnia wychodzi w najciemniejsze zakątki miasta, by nieść miłość i pomoc ofiarom sex biznesu i uzależnionym od narkotyków. W szkołach prowadzi zajęcia uświadamiające zagrożenia handlu ludźmi. Program ten szkoli dzieci i młodzież jak uchronić siebie i innych przed współczesnym niewolnictwem.